Wyprawa „Dolina Mocy”- Ucze-en-Meg

Plan szczegółowy wyprawy  „Szamańskiej”

(objazdówka, rafting, konie, szamani)

 

TERMINY:    06,07 -19,07,2020r

                        31,08 -14,09,2020r

CENA – 1530 Euro (plus bilet lotniczy, koszt wizy i ubezpieczenia)

Wyprawa objazdowa z elementami : raftingu ( 4 dni), koni (5 dni), zwiedzania ( 5 dni),

 

1 dzień –   Przelot Berlin –Barnaul (Rosja) – Gornoałtajsk (transport samochodowy)

Wylot z Berlinia Schenefeld lub dowolnego lotniska świata. Przesiadka tranzytowa na lotnisku w Moskwie. Przelot do Barnaul, gdzie oczekuje pilot lub koordynator, a następnie podstawionym busem docieramy do Gornoałtajska (ok. 300 kilometrów), Zwiedzanie  miasta, stolicy Górnego Ałtaju, muzeum, załatwianie formalności. Śpimy w hotelu lub bazie turystycznej, kolacja. Czas na odpoczynek i zresetowanie po podróży przez pół Rosji.

muzeumdroga

 

2 dzień Śniadanie, pakujemy się. Tak naprawdę dopiero teraz wjeżdżamy w rejon, który nas interesuje. Na obiad zatrzymujemy się w naszej głównej bazie „CAT”.  Kompletujemy sprzęt, potrzebny nam  w naszej ekspedycji ( przymierzamy pianki, kaski itd.)  Ruszamy w głąb gór Ałtaju. Jedziemy  po „Czujskim trakcie” Jest to jedyna główna droga na Ałtaju. Prowadzi w kierunku Mongolii i jest uważana za jedną z 10 najpiękniejszych widokowo dróg świata. Docieramy do magicznej doliny „Karakoł”, gdzie znajdują się kamienne obeliski mocy, zwane „Stułami” oraz petroglify naskalne (pierwotne ryciny), nawet z epoki kamienia łupanego. Cała Dolina Karakoł jest uważana przez miejscowych za miejsce Mocy i faktycznie można tam wyczuć energię. Przez dwa dni spróbujemy dotrzeć do Szamana z okolic Karakoł. Prawdopodobnie przyjmie nas, ale nie można zagwarantować , iż go spotkamy. Będziemy próbować  się spotkać z tzw. „ Sierioznym Szamanem”, osobą niekomercyjną. Tak naprawdę to Szaman decyduje, czy poświęci nam czas, a pieniądze nie grają tu roli.

                  petrogkarakolognisko

3 -7 dzień ( 5 dni rajdu konnego)

Rano jemy śniadanie i wyruszamy w pięciodniowy rajd konny w okolice świętej góry: „Uczu-en-Meg” Nocujemy na szlaku. Wokół dzika, nieskalana przyroda, Kraina magii i „Duchów”  Odwiedzamy jezioro, które przez Ałtajców jest uważane za święte. Podobno nie można się w nim kąpać, ponieważ jest zamieszkałe przez dziwną istotę (ałtajska wersja potwora Loch Nes), która nie wszystkich kapiących akceptuje…

Zwiedzamy także pozostałości po stalinowskich gułagach- obozach pracy, gdzie ręcznie wydobywano kiedyś uran.

konie2konie4konie5

               jezioro

suseljezioro2konny start

8 dzień

Po pięciu dniach rajdu konnego wracamy do bazy – dzień odpoczynku. Odwiedzamy uroczysko „Kałbak-Tasz”, miejsce rytualne dawnych mieszkańców tych ziem.

katun

 9- 12 dzień ( 4 dni spływu raftingowego) 

 Po śniadaniu opuszczamy  gościnna bazę „Ary Kem” i  transportem samochodowym docieramy do rzeki Katuń, gdzie zacznie się nasza przygoda z raftingiem. Kompletujemy sprzęt, ubieramy się w kombinezony, zakładamy kamizelki i „puszczamy” się w dół naszą rzeką . Katuń jest największą  i jedną z najpiękniejszych rzek Ałtaju. Ałtajcy nazywają ją  „ Matką rzek”. Niezwykle malownicza i ciekawa. W zależności od pory roku, jej wody zmieniają swój kolor. Czasami ma odcień seledynowy, momentami szary lub granatowy. Będziemy spływać   tzw. Średnią Katuń, która ma trzeci- czwarty stopień trudności górskiej. Przygotujcie się na dni pełne wrażeń, ale nie obawiajcie się. Bęie pod opieką profesjonalnych instruktorów z Ałtaju. W tej branży uchodzą za najlepszych na świecie.

raftraft

    

Przez cały czas spływu, przepłyniemy około 250 kilometrów. Pokonamy jeszcze progi: „Szabasz” , „Paganka”, Ajulinskij” (Lewatywa,4 kl.), „Tieldiektien- 1” (4 kl.) i „Tieldiektien’- 2” (4 kl.), „Bijka” (2 kl.), „Czeburach” (3 kl.), „Jełandinskij” (3kl). Nocleg w namiotach. Tylko góry i piękny kanion rzeki „ Katuń” Po drodze jedna „ruska sauna”, gdzie możemy się wygrzać i umyć w gorącej wodzie. Dwunastego dnia wyprawy dopływamy do wsi  Elanda, udamy się na bazę turystyczną  „U Saszy”. Gorąca sauna, smaczna kolacja – wszystko będzie gotowe do naszego przyjazdu. Odpoczywamy i  nocujemy na bazie w drewnianych domkach.

13 dzień

Dzień powrotu do Barnaul, ale i zwiedzania . Udajemy się do ciekawego klasztoru, znajdującego się na wyspie. Prowadzi do niego charakterystyczny most , który przyspiesza bicie serca. Następnie kierunek „Askat”, do wioski artystów,  gdzie zapoznajemy się z kulturą i sztuką rodzimych artystów. Można tam kupić oryginalne pamiątki, niepochodzące z chińskich wytwórni. Docieramy do Barnaul, hotel ( pokoje dwuosobowe)

 kanion

14 dzień

Wcześniej rano udajemy się na lotnisko i wracamy do  Polski ( przesiadka w Moskwie)

Nasz  zakładany  program  w miarę możliwości staramy się  realizować. Trochę  zależy  od pogody oraz kondycji uczestników. Jestem jednak  przekonany, że świat jaki  zobaczycie – jego magia i energia spowoduje, że pokochacie go równie mocno jak wszyscy, którym go pokazaliśmy. Mimo, że widziałem już trochę ciekawych miejsc na  świecie, Ałtaj jako region, wywołał u mnie lekkie uzależnienie.

Niestety  podejrzewam, że spotkać to może  również Was – także strzeżcie się…!    

                                                                                                                      Andrzej (Szaman) Ziółkowski                   

     dom2krowystep

.

Standardowo jest samolot z Barnaul do Berlina, ale można zabukować bilet lotniczy do dowolnego lotniska na świecie

(wybierając tego typu opcje, trzeba się liczyć z innym kosztem biletu lotniczego)

Warunki:

Dzika pierwotna przyroda, brak kontaktu z cywilizacją,  Uczestnicy biorą czynny udział w pracy obozowej (przygotowanie drewna na ognisko, organizacja noclegu itp.) Gotują przewodnicy, ale cała ekipa aktywnie pomaga. W bazach zakwaterowanie w drewnianych domkach.

W zamian dotrzemy tam, gdzie nie dotarła cywilizacja, a magia gór ałtajskich zmieni Wasze dusze...

—————————————————-

Cena zawiera:

Transport, przewodnicy, sprzęt (pianki, kaski, kamizelki oraz raft i katamaran, namioty), asekuracja, konie z przewodnikiem ałtajskim, wyżywienie obozowe na 12 dni wyprawy  (dwa posiłki dziennie plus przekąska), cztery noclegi w drewnianych domkach.

    CENA :  1530  Euro od osoby

 koszty dodatkowe: bilet lotniczy, ubezpieczenie,wiza do Rosji

(Cena przy minimalnej ilości osób – 8 ; Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy z mniejszą ilością uczestników,
ale cena będzie wyższa)

 

Pamiętajcie, to nie jest wycieczka – to jest wyprawa!!! Wszyscy muszą być  przygotowani na trudności, działać zespołowo i pomagać sobie wzajemnie. Może być ciężko, ale dotrzemy w miejsca magiczne i przeżyjemy przygody normalnie nieosiągalne…

Dodaj komentarz