Dojazd

Ostoja Szamana

Odległość od Szczecina – ok. 80 kilometrów

Odległość od Poznania – ok. 200 kilometrów

Odległość od Wałcza – ok. 80 kilometrów

Jadąc od Szczecina lub Stargardu Szczecińskiego:

Droga z Chociwla na Węgorzyno. Opuszczając rogatki miasteczka Chociwel, kasujemy licznik samochodowy. Dokładnie po dziesięciu kilometrach szukamy skrętu w prawo na Dłusko (wąska asfaltowa dróżka, łatwo przeoczyć). Następnie mijamy Dłusko i kierujemy się na Podlipce. Po kilku kilometrach mamy tablicę Sarnikierz. (Ale to jeszcze nie koniec). Jedziemy kilometr i droga skręca pod kątem prostym w lewo. Mijamy przystanek autobusowy po lewej stronie i jedziemy jeszcze 1200 metrów, wypatrując padoków końskich po prawej stronie drogi.

To jest właśnie Wasza meta – Ostoja Szamana i tu  Was oczekujemy 🙂

Jadąc od Węgorzyna:

Z miasteczka Węgorzyno kierujemy się na Ińsko. Około 500 metrów za rogatkami Węgorzyna wypatrujemy skrętu na Podlipce. (wąska asfaltowa dróżka, łatwo przeoczyć).. Po minięciu Podlipiec cały czas trzymamy się asfaltu. Mamy jeszcze około czterech kilometrów. Po drodze mijamy siedlisko Kowale i po około dwóch kilometrach wypatrujemy po lewej stronie (przy zakręcie) wjazd do naszej samotni.

Dodatkowa uwaga:

Ze środkowej  i wschodniej Polski najszybsza droga jest od Piły, Wałcza przez Węgorzyno. Natomiast Gościom z Poznania, Gorzowa Wlkp. oraz całej południowej Polski zalecam drogę przez Pniewy, Stargard Szczeciński i Chociwel. Jest ona co prawda dłuższa o 40 kilometrów, dużo mniej urokliwa, ale szybsza.