Zielarskie przywitanie Wiosny…

Jak co roku zapraszam Was, na wiosenne weekendowe Spotkanie Zielarskie

Ostoja Szamana Ewa Ziółkowska

Wiosna wybuchła już swoim ogromem kolorów, zapachów i dźwięków. Nadszedł najpiękniejszy czas w roku. W tym czasie rośliny obdarzają nas wyjątkową mocą.

Szczególnie urokliwie jest teraz z dala od cywilizacji, gdzie zamiast szumu miasta, słychać rechot żab i śpiew ptaków. Natomiast smród smogu i spalin, zastępuje zapach lasu i dzikiej łąki, porośniętej ziołami.

Podczas majowego weekendu dowiesz się jak:

Co będziemy robić?

Wspólnie będziemy zbierać rosnące dziko rośliny w celu dodawania ich do posiłków. Poznamy ich wygląd, zapachy i smaki. Będziemy degustować napary i odwary ziołowe. Zrobimy ziołowy macerat olejowy, ziołowy ocet , albo fermentowaną herbatkę…, a może syropek na odporność. Część zebranych roślin poddamy procesowi suszenia, aby każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą Moc roślin…

Naszym celem jest, aby w spokoju i harmonii, zapominając o świecie, zatopić się w otaczającej przyrodzie i rozkoszować się darami Matki Natury oraz czerpać garściami jej wyjątkowość. Nie tyko zbieranie i wykorzystywanie roślin, ale już samo przebywanie w ich otoczeniu, ma uzdrawiającą siłę i daje poczucie spokoju i radości.

Rozpoczynamy o godz. 19.00 w piątek ogniskiem kolacyjnym a kończymy w niedzielę obiadem ok. godz.15.00

Zabierzcie ze sobą:

PROGRAM WIOSENNEGO WEEKENDOWEGO SPOTKANIA ZIELARSKIEGO

Piątek

Sobota

Niedziela

Kochani program jest ramowy. Może ulec zmianie, przede wszystkim ze względu na warunki pogodowe. Może sami będziemy chcieli coś zmienić, co w kameralnym gronie będzie do ustalenia.

Pamiętajcie ,,Ostoja Szamana” nie jest naszym domem. To miejsce, które staje się domem tych, co tu przebywają. Czujcie się więc jak u siebie i korzystajcie ze wszystkiego, żeby ,,doładować” swoje akumulatory. I cieszcie się darami wiosny- kolorami, zapachami, smakami…

Ewa Ziółkowska

Cena warsztatu: 590 zł

Cena zawiera: nocleg + 3 dni warsztatu + kolacja na ognisku powitalnym

Chcemy by w obecnych czasach cena nie ograniczała możliwości przyjazdu na warsztat, dlatego przychyliliśmy się prośbom i tym razem gotujemy wspólnie. Przywozimy pyszności na wspólny stół!

Zapisy(ilość miejsc ograniczona):

O rezerwacji decyduje kolejność telefonicznej lub mailowej rezerwacji oraz wpłata zaliczki 200zł na konto.